Tel : 0546 208 1923

GEZİ & ÇEVRE & AKTİVİTELER

post-image

AVŞA

Avşa, Marmara Denizi'nde ada. İstanbul'a deniz otobüsüyle 2,5 Erdek'e ise gemiyle 1 saat 50 dakika uzaklıktadır. Marmara ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Sahilleri ve yaşamıyla bir tatil beldesidir.

post-image

MARMARA ADASI

Marmara Adası, Marmara Denizi'nin güneybatısında bulunan Marmara Adaları'nın en büyüğü ve Balıkesir'e bağlı olan bir adadır.

post-image

KAPIDAĞ

Kapıdağ Yarımadası, Balıkesir ilinin Erdek ilçesinin kurulu olduğu, bir kıstakla anakaraya bağlanan ve eski dönemlerde bir ada olduğu belirlenmiş Marmara Denizi içindeki kara parçasıdır.

post-image

PAŞALİMANI

Paşalimanı Adası, Marmara takımadalarında Marmara Adasının güneyinde, Avşa'nın doğusunda bir adadır. Adada, Paşalimanı, Poyrazlı, Harmanlı, Balıklı ve Tuzla isimli beş köy bulunmaktadır. Balıkesir ilinin Erdek ilçesine bağlıdır.

post-image

PAFLİMA KOYU

Erdek-Kapıdağ Yarımadası'nda yer alır. Trekking ve motor sporlarının yapılabileceği güzel yerlerden biridir.Koyun, ince bir kumsalı var.

post-image

KUŞ CENNETİ VE MİLLİ PARKI

Kuşcenneti Millî Parkı; Marmara Bölgesi’nde, Balıkesir ili içerisindeki Manyas Kuşgölü’nün kuzeydoğusunda yer alır. Manyas, Gönen, Bandırma arasındadır.

post-image

GÖNEN KAPLICALARI

Dünyaca Ünlü Gönen Kaplıcaları Balıkesir’in Gönen İlçesindedir. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı, Turizm Bakanlığı’ndan İşletme Belgeli Kaplıcalar Gönen ilçe merkezine 300 m uzaklıktadır. 70.000 m2 lik doğal bir park üzerinde Gönen çayı kenarında konuşlanmış yeşillikler içinde bir tesistir.

post-image

KYZİKOS ANTİK KENTİ

Kyzikos antik kenti, Erdek İlçesi sınırları içinde, antik dönemde Arktonnessos (Ayı Adası) ya da Arkton Oros (Ayılar Dağı) olarak anılan Kapıdağı Yarımadası'nın ana kara ile birleştiği kıstağın güney ucuna yakın kısımda yer almaktadır. Kuzeyinde Dindymos (Ayı Dağı)bulunur. Plinius, Buranın ada olduğunu ve karaya B.İskender tarafından bağlandığını bildirir.

post-image

TEKNE TURLARI

A

post-image

SU SPORLARI

A

post-image

DOĞA SPORLARI

A